Belediye Başkanımız Hamza Şayir, Gözyaşlarına Hakim Olamadı!

Orjinal Resim

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremin 11. gününde Atabey Apartmanı’nın enkazında kalan 17 yaşındaki Aleyna Ölmez, Dilovası Belediyesi personelinin uzun uğraşları ile hayata yeniden “merhaba” dedi.

Kahramanmaraş Kayabaşı Mahallesi’nde yıkılan Atabey Apartmanı enkazında bir kişinin canlı olduğunu tespit eden Dilovası Belediyesi ekipleri yetkililere haber verdi. Ardından olay yerine gelen arama kurtarma ekipleri depremden  248 saat sonra 17 yaşında ki Aleyna Ölmez’i uzun uğraşlar sonucu sağ olarak kurtardı.

DİLOVASI BELEDİYESİ PERSONELİNİN SEVİNCİ

Dilovası Belediyesi ekiplerinin duyarlılığı ile yeniden hayata “Merhaba” diyen Aleyna Ölmez’in canlı olarak çıkartılmasına şahitlik eden Belediye Başkanımız Hamza Şayir duygulu anlar yaşarken ve Dilovası Belediyesi personeli de büyük sevinç yaşadı.

BAŞKAN ŞAYİR, GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

17 Yaşında ki genç kız, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edilirken, olay yerinde bulunan TV kanalları mucizeye tanıklık eden Belediye Başkanımız Hamza Şayir ile röportaj yapmak istedi. TV kanallarına konuşan Belediye Başkanımız Hamza Şayir konuşmasında duygulu anlar yaşarken gözyaşlarına hakim olamadı. Belediye Başkanımız Hamza Şayir yaptığı açıklama da “Bugünde büyük bir mucizeye şahitlik ettik. 17 yaşında ki Aleyna Ölmez kızımız arama kurtarma ekiplerimizin özverili çalışmaları ile enkazdan çıkartılarak yeniden hayata tutundu. Personelimize ve arama kurtarma da büyük fedakarlık yaparak sağ salim kızımızın çıkartılması için çalışan madencilerimize sonsuz teşekkür ediyorum” derken duygu dolu anlar yaşarken; gözyaşlarına hakim olamadı.

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Güncel Haberler

Etkinlik Haberleri

Proje Haberleri

Ziyaretler

Basında Biz