Haberler
Milli Mücadele Kahramanı Yahya Kaptan, Dilovası’nda anıldı

Milli Mücadele Kahramanı Yahya Kaptan, Dilovası’nda anıldı

Milli Mücadele Kahramanı Yahya Kaptan 102. ölüm yıl dönümünde Dilovası’nda ki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Dilovası Belediyesi, Milli Mücadele Kahramanı Yahya Kaptan’ın 102. ölüm yıl dönümü dolayısı ile anma programı düzenledi.

Yahya Kaptan’ın Tavşancıl Akıncılar Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma töreninde Kuran-ı Kerim okunup, dualar edilirken kabire karanfiller bırakıldı.

YAHYA KAPTAN, KABRİ BAŞINDA ANILDI
Yahya Kaptan’ın Tavşancıl’da ki mezarı başında gerçekleştirilen anma programına; Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Turgut Yazar, AK Parti İlçe Başkan Vekili Avukat Fevzi Karadaş, Kamu Kurum Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

VATAN SEVDASI GELECEK KUŞAKLARA ANLATILMALIDIR
Törende Milli Mücadele Kahramanı Yahya Kaptan’ın hayatı ve kahramanca verdiği mücadele hakkında önemli bilgiler verilirken, konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Adını tarihe altın harflerle yazan milli kahramanımız Yahya Kaptan’ı bir kez daha minnetle anmak için bir araya geldik. Bağrında nice kahramanlar çıkartmış ülkemizde Yahya Kaptan gibi vatan ve bayrak sevdalısı bir kahramanımızın ilçemizde anılması bizler için şüphesiz ki çok önemlidir. Milli Mücadele Kahramanımızın vatan ve bayrak sevdası gelecek kuşaklara anlatılmalıdır. Dilovası olarak bizde Milli Kahramanımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da anmaya devam edeceğiz” dedi.

TÜRK TARİHİ KAHRAMANLIKLARLA DOLUDUR
Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay ise yaptığı konuşmada “Bugün burada Kuvayi Milliye kahramanlarımızdan ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimizden Yahya Kaptan’ı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istikbalimiz ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için hayatlarını kaybeden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk tarihi büyük kahramanlıklarla doludur. Türk Milleti atlattığı badireler saymakla bitmez. Dün olduğu gibi bugünde her alanda mücadele vermeye devam ediyoruz. Her geçen gün büyüyen ülkemiz üzerinde birçok oyunlar oynanmaktadır. Ancak Türk Milleti bu oyunlara gelmeyecektir. Gerekirse nice kahramanlar ülkemiz için bayrağı ve vatanı için kahramanlıklar göstermeye hazırdır” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar’da yaptığı konuşmasında; Milli Mücadele kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Yahya Kaptan ve şehitleri rahmetle andı.

KABiRE KARANFİL BIRAKTILAR
Konuşmaların ardından törene katılanlar Yahya Kaptan’ın kabrine karanfiller bırakılırken, dualar okunarak Milli Mücadele Kahramanı Yahya Kaptan’ı andılar

Oluşturulma Tarihi : 12.01.2022