Başkanın Özgeçmişi

 
 
Ali TOLTAR
Dilovası Belediye Başkanı
 

 

1969 yılında Ağrı’da doğdu.

İlkokul’u Dilovası’nda, orta ve lise eğitimini Gebze’de, yüksek öğrenimini ise 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nde tamamladı.

 

Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi Çevre Mühendisliği Yüksek Lisans programını tamamladı. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde (GYTE) doktora çalışmalarına sürdüren Toltar, öğrenimine Anadolu İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi öğrencisi olarak da devam etmektedir.

 

Profesyonel iş yaşamına özel sektörde teknik müdür ve yöneticilik görevlerinden sonra, Dilovası Belediyesi, Gebze Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’de, Teknik Koordinatörlük, yöneticilik ve danışmanlık yapmıştır.


Aktif siyasete 1995 Refah Partisi Gebze İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ile başladı. 2001 Ak Parti Gebze Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı, 2003 Ak Parti Gebze Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanı ve İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.2002 Genel Seçimlerinde, Ak Parti Kocaeli 22. Dönem Milletvekili Adayı, 2004 Yerel Seçimlerde Dilovası Belediye Başkan Adayı, 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Kocaeli 24. Dönem Milletvekili Aday Adayı oldu.

 

Siyasete başladığı ilk günden bu yana ‘Sürekli yaşanabilir bir Dilovası, temiz bir çevre’ hayaliyle yola çıkan Ali Toltar, insanın kimliğine ve kişiliğine katkıda bulunacak bir şehir oluşturma idealiyle belediyecilikte hizmet anlayışını farklı bir boyuta taşımak istemiş, tüm çalışmalarını bu yünde yapmıştır.

 

Kentsel yenileme, eğitim, bilişim, çevreci ve sosyal belediyecilik gibi birçok alanda ilk ve örnek olacak projelere imza atmak için yola çıkan Toltar, ‘Modern, Çağdaş ve Çevreci bir Dilovası” oluşturma yönünde çalışmalar sürdürmüş, Dilovası’nın sosyal ve coğrafik dokusu üzerine geniş çaplı araştırmalar yapmıştır. Siyasete, tarihe, sanata, teknoloji ve spora ilgi duyuyor.

 

 

Evli ve 4 çocuk babası olan Toltar, İngilizce biliyor.

Oluşturulma Tarihi : 05.02.2015