Başkan Toltar, Bayram namazını Orhangazi Camii’nde kıldı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, namazını Orhangazi Camii’nde kıldı. Burada bir araya geldiği cami cemaati ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Cami çıkışında halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Toltar, vatandaşlarla da bayramlaştı. Burada bir açıklamada bulunan Başkan Toltar, “Bayram namazını burada cemaatle birlikte kıldık ve ilk bayramlaşmamızı gerçekleştirdik.  Tüm İslam aleminin, yüce milletimizin ve Dilovalı hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutluyor, bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Birlik ve beraberliğin, yardımlaşmanın, hoşgörünün yoğun yaşandığı bayramlar bizim için çok önemli, özel ve müstesna günlerdir. Bayramları fırsat bilip, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olmamız gerekmektedir. Başkan Toltar, “Bayramlar, toplumsal kaynaşma, dayanışma, birlik, beraberlik kardeşlik değerlerinin vücut bulduğu sevgi günleridir. İnsanların geleceğe umutla baktığı, güzelliklerin yeşerdiği, toplumsal kucaklaşmanın yaşandığı özel günlerdir. Bayramlar, Yüzyıllar boyunca bu güzel coğrafyada birlikte kardeşçe yaşayan vatandaşlarımızın kültürel zenginlikleri, ortak değerleri ve birleştirici gücüdür.

Küskünleri barıştıran, çocukları mutlu eden, yaşlıların yüzünü güldüren bayram günlerinde bütün güzelliklerin hayatımıza yayıldığı bir ülke, bir dünya temennisiyle, birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan şu günlerde, bayramları bir fırsat olarak değerlendirmeli, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz Başkan Toltar’ın çevresini saran çocuklara da bol bol harçlık dağıtarak, çocuklarında bayramını kutladı.

Oluşturulma Tarihi : 06.09.2017