Park Bahçeler Dur Durak Bilmiyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü mahallelerde yürüttüğü çim biçme, bakım, ağaç budama ve sulama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Park ve Bahçeler ekibi mesaisine sabah erken saatlerde başlayarak, günlük çalışma programını yetiştirmek adına var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor.

VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİNE ANINDA CEVAP VERİYORUZ

Muhtarların ve vatandaşların dilekçeleri doğrultusunda hazırlanan programa göre çalışma yapılan mahallelerden park yeşil alan bakım çalışması kaldırım kenarları yabancı ot temizleme işlemi yapılıyor.

Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı alanlarda peyzaj düzenlemeleri ve yeşil alanlara bakım çalışmalarını devam ettirdiğini belirtti.

AĞAÇLAR BUDANIYOR

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; İlçe sınırları içerisinde vatandaşlarımıza faydalı olacak spor alanları, yürüme yolları, çocuk ve gençler için oyun bahçeleri dinlenme yerleri tesis etmektedir; Ayrıca park ve yeşil alanlarda bulunan ağaçların bakımını yaptığı gibi, genel olarak bakımını da üstlenmektedir.” dedi.

İLÇEMİZDEKİ TÜM PARKLARA BAKIM YAPILIYOR

Dilovası genelinde gerekli noktalara peyzaj çalışması ve çim ekiminin devam ettiğini belirten Başkan Toltar,”Çalışan ekiplerimiz refüj ve yeşil alanlarda budama, bakım, temizlik ve dikim işlerini yapıyor. Bu alanlar tüm halkımızın kullanımına açık olan bölgelerdir. Mevcut parkların daha temiz ve düzgün kullanılması halinde daha uzun süre vatandaşlarımız bu alanlardan yararlanabilecektir.” şeklinde konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 17.05.2017