Dilovası’nda Semt Konaklarının Sayısı Artıyor

Dilovası Belediyesi’nin, Orhangazi Mahallesi’ne kazandıracağı,450 metre kare kopalı alan üzerinde içerisinde Taziye evi, toplantı salonu, kütüphane ve Eğitim sınıflarının bulunduğu çok amaçlı semt konağının toplam 750 metre kare alan üzerine yapımına Başlandı.

Dilovası Belediyesi, Orhan Gazi Mahallesi’nde Temelini attığı semt konağı projesinin Sosyal alanda Mahalle halkına Çok Önemli bir hizmet sunacak.

KALICI DEĞERLER KAZANDIRIYORUZ

Dilovası Belediyesi ilçeye yeni değerler kazandırmaya devam ediyor. Bu anlamda mahallelere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında semt konağı sayısı da giderek artıyor. İçerisinde kütüphane çok amaçlıtoplantı salonu, kütüphane, Eğitim sınıflarının kafeterya ve idari bölümlerin bulunduğu semt konaklarının bir yenisine daha başlandı. Orhangazi mahallesine yapılacak semt konağıyla vatandaşlar, birçok sosyal ve kültürel etkinliği tek mekânda görebilecek.

SOSYAL HİZMETLERE KOLAYCA ULAŞABİLECEKLER

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak ve ilçeye prestij kazandıracak kalıcı eserlerin temellerini bir bir attıklarını söyledi. Semt konağı projesiyle Dilovası’nın, eğitimden sosyal belediyecilik hizmetlerinden kültür ve sanata kadar birçok sosyal çalışmaya kolayca ulaşacağına değinen Başkan Toltar, Kültürel ve sosyal belediyecilik noktasında övüneceğimiz bu güzel sosyal projelerin mahallelerimiz bu hizmetten yararlanabilecek. Bir anlamda mahalle konakları diyebileceğimiz bu çalışma, kültür, sanat ve çeşitli meslek eğitim kurslarının açılabileceği bir tesis olacak diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 25.04.2017